Blogger Giriş Ekranı Şenlendi!

Blogger, blog yönetim sistemleri içerisinde en çok kullanılan sistemdir. Google, Blogger’ı ilk satın aldığı günden bu yana birçok önemli değişiklik yaparak bu servisine ne kadar önem verdiğini her daim göstermiştir. Yenilikler yaptı, yönetim panelini daha kolay kullanılır hale getirdi, sosyal ağlar ile bütünleştirdi yetmedi blog yazarlarının gelir elde edebilmesi için Adsense’ye bağlayarak çıtayı oldukça yükseltti.

Böyle bir servisin ücretsiz yıllardır ücretsiz olarak hizmet vermesi de cabası.

Daha önce Neden Blogspot isimli bir içerik hazırlamıştım. Bu yenilikler ile neden blogspot dediğim daha da anlaşılmıştır umarım.

Son olarak bugün işten eve gelip yepyeni içerikler üretmek için bilgisayarımı açtığımda blogger giriş ekranının rengarenk olup şenlendiğini gördüm.

Gerçekten güzel bir değişim olmuş. Daha basit ve simple tasarımları seven Google bu kez biraz değişiklik yaparak Blog yazarlarını etkilemeyi hedeflemiş olabilir.

Blogger İnsert Special Characters (Blogger Özel Karakter Ekleyin Özelliği)
Renklenmiş giriş ekranından önce blogger yazı editörüne eklenen küçük ama güzel bir özelliğe değinelim. Blogger yazı editör ekranına İnsert Special Characters yani Özel Karakter Ekleyin özelliği getirildi. Daha önce kodlarla yapabildiğimiz birçok özel işarete, özel karaktere artık açılır bir pencere üzerinden bir tık ile ulaşabiliyoruz.

Aşağıdaki resimde yeni özelliğin yerini ve şeklini görebilirsiniz.

Blogger İnsert Special Characters

Blogger giriş ekranındaki şenliği aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz. 🙂

Yorum yok

  1. Gecelik Günlük Kasım 20, 2016 Cevap ver
  2. Gecelik Günlük Kasım 21, 2016 Cevap ver

Bir Cevap Yazın