Blogger Paneline Yeni Temalar Eklendi!

Merhaba Sevgili Okur,
İçeriğin başlığından da anlaşıldığı üzere Google, Blogger Servisine yeni temalar ekledi. Google’ın Blogger’a ne kadar önem verdiğini ve ne kadar önemli değişiklikler yapacağını daha önceki yazılarımızda öngörmüştük.

Dilerseniz  Blogger Giriş Ekranı Şenlendi! ve Blogger Yönetim Paneli Daha Basit Hale Getirildi! isimli içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Gelelim Blogger’ın yeni temalarına ve yeni temaların detaylarına.

Blogger Yeni Temalar!

Bu sabah Blogger Yönetim Paneli‘ne giriş yaptığımda açılan bir pencere ile karşılaştım.
Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere yeni temaların eklendiğini duyuran bir pencereydi.

Uyarıyı görür görmez heyecanlanmadım desem yalan olur. Çünkü daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi yeni temaların gelmesi gerekiyordu ve Google bu yeni temaları nihayet getirdi.
Yeni temalar oldukça şık görünüyor. Blogger kullanıcıları kod bilgisine sahip olmadan tema özelleştirme seçeneği ile kendi temalarını tasarlayabiliyorlardı ancak bu özellik pek yeterli değildi.
Blogger’ın yeni temaları oldukça şık ve mobil tasarıma uyumlu temalardır.
Yeni temaları 4 ana başlık altında toplanmış.
  1. Contempo
  2. Soho
  3. Emporio
  4. Önemli
 
 

 

Dört başlık altında varsayılan ayarlar ile 5’er adet tema bulunuyor ancak temaları özelleştirmeye devam ettiğinizde sınırsız bir özelleştirme ile karşılaşıyoruz. Gerisi sizin hayal gücünüzekalmış diyebiliriz.
Blogger Yeni Temalara Nasıl Ulaşılır?

Blogger yönetim paneline giriş yapıp sol tarafta yer alan münüden tema seçeneğine tıkladığınızda mevcut kullandığınız temanın web sürümünü ve mobil sürümünü görüntülemenize yardımcı olan iki pencerenin hemen altında yeni temalar yer almaktadır. Yeni temalardan herhangi birinin üzerine tıkladığınızda temanın önizlemesi ile birlikte bir özelleştir butonu görürsünüz. Özelleştir butonuna tıklayarak temanızı kendi zevklerinize göre düzenleyebilirsiniz.

Temalar regular, responsive ve magazine yada bir başka deyiş ile grid seçenekleri ile kullanıma sunulmuş.

Yeni temaları aşağıda görebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blogger yeni temalar ile blog yazarlığının keyfini çıkarabilirsiniz.

İyi bloglamalar dilerim.

Yorum yok

  1. murat Mart 24, 2017 Cevap ver

Bir Cevap Yazın