Haber Editörü Olmak!

Merhaba Sevgili okur,
Bir kaç gündür bloguma vakit ayıramadığım malumunuzdur. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle ve Yozgat’ın internet konusunda şahsıma ve tüm Yozgat’lılara çıkardığı sorunlar nedeni ile blogumu bir kaç gün ihmal etmek durumunda kaldım.

Fırsat buldukça bloguma yazmaya çalışıyorum ancak son zamanlarda işlerim o kadar yoğun ki, bloguma içerik girmesi için bir içerik editörü ile anlaşsam mı diye aklımdan geçirmiyor değilim hani 🙂

Latife bir yana blog yazmayı seviyorum.

Haber Editörü Olmak!

Beni biliyorsunuz, Freelance olarak İçerik Yazarlığı yapıyorum. Freelance çalışmanın kolaylıkları da vardır, zorlukları da. Ben elimden geldiği kadar keyifli tarafını yaşamaya çalışıyorum. Geçtiğimiz günlerde yeni bir anlaşma yapıp yaptığım işlerin arasına haber editörlüğü işini de ekledim. Daha önce amatör olarak yaptığım haber editörü hizmetini artık profesyonel bir şekilde yapıyorum.

GazeteKritik.com için günlük haberler üretiyor ve bu haberlerin yayınlanmasını sağladıktan sonra Sosyal Medya hesaplarından paylaşımlarını da yapıyorum. Bak az kalsın unutuyordum, Haberlerin görsellerini de ben hazırlıyorum.

Günde ortalama 100 haber olarak anlaştığım işimin belirli bir saati var ama ben o saate pek uymuyorum. Mesela sabah 09:00 – 23:00 olan çalışma saatlerim sabah 08:00’da başlayıp, gece yarısına ve hatta bazen 1-2’ye kadar sarkabiliyor.

Haber editörlüğü işinden de ciddi anlamda gelir elde edebiliyorum. Pek bir zor tarafı yok ancak sürekli gündemi takip etmekten fenalık geçirebilirim. Referandum haberleri ise zaten aldı başını gitti. Her dakika internet haber sitelerine bir haber düşüyor. Haberi okuyup, analiz edip, özgünleştirip, görsellerini hazırlayıp, yayınlamak ve paylaşmak biraz zahmetli oluyor ama ben işlerini severek yapan biriyimdir.

Güvenilir bir haber sitesi arıyorsanız, bizzat haber editörü olduğum GazeteKritik.com Haber Sitesi’ni tavsiye ederim.

İlerleyen zamanlarda Haber Editörlüğü’nün zorlukları gibi içerikler de hazırlayabilirim.

İyi bloglamalar.
Profesyonel Blogger

6 Yorum var

  1. Blog Tecrübem Nisan 11, 2017 Cevap ver
  2. bahce perim Nisan 11, 2017 Cevap ver

Bir Cevap Yazın