Beyaz Çay Nedir, Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir?

Beyaz Çay ve Faydaları
Beyaz Çay ve Faydaları

Merhaba Sevgili okur,
Bugünkü yazımızda alışılmış blog konusunun biraz dışına çıkıp hayatın içinden bir konuya değineceğiz.Bu yazımızda beyaz çay ve faydaları nelerdir buna değineceğiz.

Türk Milleti, dünya üzerinde en çok çay tüketen milletir şeklinde bir ifade kullansak yalnış bir şey söylemiş olmayız. Zira akşamları yemeğin arkasını çay ile doldurur, dost sohbetlerinde sohbetin en baş köşesine çayı oturturuz. Çay işte, bildiğimiz siyah çay.

Sonraları hayatımıza sağlıklı yaşam sloganıyla bitki çayları girdi. Ada çayı, ıhlamur derken birçok bitki çayı sağlıklı yaşamımızın bir parçası haline geldi.

Beyaz Çay Nedir?
Son olarak alışılmışın dışında kulağımıza Beyaz Çay kavramı geldi. Peki, bu Beyaz Çay nedir?
Beyaz çayın tanımını Bahçe Perim çok güzel açıklamış ve şöyle demiş ;

”Beyaz çay, çay bitkisinin en körpe yeri. Güneş görmeden, uç sürgünler toplanıyor. Haliyle “az” ve “değerli”.
Kuruduğunda gümüş rengine dönüyor. Herhangi bir fermantasyon işlemine uğramıyor. ”


Beyaz Çayın Faydaları
Beyaz çayın faydaları her geçen gün yeni bir faydası keşfedilerek genişletiliyor. herhangi bir mekanik işleme maruz kalmadığı için insan sağlığına daha faydalıdır. Hücre yenileme özelliği daha fazla olduğu gibi kafein miktarı da bir hayli azdır.

Bilindiği gibi kansızlık sorunu yaşayanların çay tüketmesi uzmanlar tarafından doğru karşılanmıyor. Beyaz Çay, kansızlık problemi yaşayanlar tarafından biraz daha gönül rahatlığı ile tüketilebilir. Yine de bu konuda uzman bir doktorun tavsiyeleri doğrultusunda tüketmek en doğrusudur.

Beyaz Çay ve Çeşitleri
Beyaz Çay hem yetişkinler hem de çocuklar için tüketilebilir bir içecektir.
Beyaz çay çeşitleri damak tadınıza göre değerlendirilebilir.

Doğadan Beyaz Çay son zamanların en popüler markası ve çeşididir. Kısaca Doğadan Beyaz Çay Çeşitlerine değinmek gerekirse;

  • Doğadan  Portakal Çiçeği 
  • Doğadan  Cranberryli 
  • Doğadan Beyaz 

Beyaz Çay mutlaka her evin mutfağında bulunmalıdır. Sağlıklı bir yaşam için, alternatif çay çeşitleri arayanlar için mutlaka doğadan beyaz çay denenmelidir.

Beyaz Çay’ın faydaları ile ilgili aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz.

Doğadan Beyaz Çay kullanıyor veya kullanmayı düşünüyorsanız, yorum kısmından fikirlerinizi ve deneyimlerinizi yazarak bu içeriğe katkı bulunmanızı rica ederiz.

Gördüğünüz veya deneyimlediğiniz beyaz çay ve faydaları hakkında yorum yapmayı unutmayınız.

Yorum yok

  1. deryada damla Nisan 22, 2017 Cevap ver

Bir Cevap Yazın