Bilgisayardan instagram’a Programsız Fotoğraf Yüklemek

Merhaba Sevgili Okur,
Uzun zamandır teknik konularda içerik yazmadığımı fark ettim. Bugün sizlere bir değişiklik yapıp, çoğu kişinin aklındaki soruya cevap vermek istiyorum.

Bilgisayardan programsız instagrama fotoğraf yükleme nasıl yapılır bunu kısaca anlatmaya çalışacağım.

Bilgisayardan instagrama fotoğraf yüklemek için gramblr tipi programlar kullanmak gerekiyordu ancak son olarak tespit ettiğim bir özellik ile bilgisayardan instagrama programsız resim yükleme yapabiliyoruz.

İşlem oldukça basit.

Bilgisayardan instagram’a Programsız Resim Yükleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarımızdaki tarayıcımızın adres satırına instagram.com yazıp enter tuşuna basalım.

İntagram açıldığında gördüğünüz üzere sadece resimleri ve arkadaşlarımızın hikayelerini görebiliyoruz. Profilimizi görüntüleyip, arkadaşlarımızın profillerine erişebiliyoruz. Ancak bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme yapamıyoruz.

Açılan sayfada sağ tıklayıp incele seçeneğine tıklıyoruz. İncele seçeneği bize sağ kısımda web masterlar için oluşturulmuş bir pencere açıyor. Bu pencereden sitenin mobil sürümünü görülerseniz otomatik olarak instagrama fotoğraf yükleme butonu geliyor.

Kamera fotoğrafına tıkladıktan sonra bilgisayarınızdaki fotoğrafı program kullanmadan instagrama yükleyebilirsiniz.

Instagram’ın mobil internet sitesine giriş yaptığınızda, fotoğraflarınızı bilgisayar üzerinden gönderebiliyorsunuz yalnız Instagram bu şekilde yapılacak gönderimlerde filtre kullanmaya izin vermiyor. Instagram’ın mobil sürümünden keşfeti görüntüleyebiliyoruz ancak DM atmak veya hikayelere erişmek ne yazık ki hala mümkün değil.

Yine de bir başlangıç olduğunu düşünecek olursak, daha iyi haberler yakında ufukta belirebilir. Bir webmaster olarak internet sitelerinizin Instagram hesabını yönetmek için her seferinde elinize telefonu almak zorunda kalanlardansanız, ilk adımı atarak Instagram’a artık bilgisayarınızdan fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Google Chrome ile Instagram’a Fotoğraf Yüklemek için;

  • Chrome üzerinden Instagram’a giriş yapın.
  • Sağ tıklayıp, “İncele” butonuna tıklayın.
  • Bu bölümde konsolun üzerinde yer alan mobil cihaz simgesini seçin.

Safari ile Instagram’a Fotoğraf Yüklemek için;

  • Safari üzerinden Instagram’a giriş yapın.
  • Geliştirme menüsünden “Kullanıcılar Arası” sekmesinden iPhone veya iPad olacak şekilde herhangi bir mobil cihaz seçimi yapın.

Diğer tüm internet tarayıcılarında da benzeri adımları takip ederek bilgisayardan Instagram’a fotoğraf gönderebilirsiniz.

2 Yorum var

  1. sülo Ekim 5, 2017 Cevap ver
  2. sülo Ekim 5, 2017 Cevap ver

Bir Cevap Yazın