Alışveriş, Güzellik ve Moda

Alışveriş her ne kadar kadınlar ile özdeşleşmiş olsa da erkeklerin de vazgeçilmez tutkularından biridir. Kim gönlünce, doyasıya alışveriş yapmak istemez ki…

Gelişen teknoloji ile birlikte internet dünyası uçsuz-bucaksız bir mecra haline geldi. Neyi ararsak, neyi bulmak istersek bir kaç tıklama ile halledebiliyoruz. Son dönemlerde, özellikle kadınlar arasında moda sitelerinin revaçta olduğunu görüyoruz. Moda siteleri neredeyse alışveriş dünyasına yön veriyor.

Şu üç kelime birbirinden ayrı ve bağımsız düşünülemez hale geldi.

  • Alışveriş
  • Güzellik
  • Moda

Bu üç kelimenin cinsiyetçiliği de ortadan kalktı, ki iyi ki de kalktı. Artık kadın erkek fark etmeksizin, alışveriş, güzellik ve moda takip edebiliyor.

İNSANLAR MODAYI NEREDEN TAKİP EDİYOR?

Bir Amerikan Üniversitesi’nin yaptığı araştırmaya göre son 7 yılda yani 2010 yılından itibaren büyük bir oranla insanlar modayı internetten takip ediyor.

Moda, internetin uçsuz-bucaksız dünyasında kendine yer edinmeyi başardı.

Türkiye’de de durum pek farklı değil. İnsanlar, modayı sosyal medya sitelerinden, moda sitelerinden ve magazin haberlerinden takip ediyor. Hangi ünlü neyi giymiş eski televole zamanlarında kaldı. Artık herkes kendi nev-i şahsına münhasır bir şekilde moda ikonu olarak arz-ı endam edebiliyor.

Instagram, Facebook, Twitter gibi dünyaca ünlü sosyal medya siteleri yüz binlerce moda sayfaları ve hesapları ile dolu. Burada asıl önemli olan gerçekten modayı takip eden, gerçekten güzellik sıraları ile ilgili faydalı bilgiler veren, alışveriş tüyoları paylaşan sitelerden faydalanmaktır.

GÜZELLİK VE MODA AYRILMAZ İKİLİDİR!

Güzellik ve moda birbirinden ayrılmaz iki dev parçadır. Bu iki parçayı birbirinden ayırırsanız diğeri anlamsızlaşır. Duru güzellik kavramı eski çağlarda kaldı. Artık güzellik sırları listelerinin en tepesini moda kavramı zorluyor.

İç giyimden tutunda, kemer modellerine varıncaya kadar modanın her bir ayrıntısı güzellik kavramının altını doldurabiliyor. Son zamanlarda blog yazarları arasında moda blog yazarı mesleği oldukça ilgi görüyor. Özellikle kadın blog yazarları sevdikleri moda ve güzellik ile ilgili yazılar hazırlıyor ve yayınlıyor.

Erkek moda blog yazarları da azımsanmayacak kadar çoktur. Kim bilir belki ilerleyen zamanlarda moda blog yazarları şeklinde bir liste hazırlama imkanımız olur.

 

HANGİ MODA SİTELERİNİ TAKİP ETMELİYİM?

Hangi moda sitelerini takip etmeliyim? ” şeklinde bir sorunun cevabını da yazımızı sonlandırırken vermiş olalım. Yüz binlerce moda sitesi arasından onlarca blog listesi hazırlayabiliriz ama son zamanlarda alışveriş, moda, güzellik gibi konularda bilgilendirici ve faydalı içerikler yayınlayan bir site olan ModaRazzi sitesini takip etmenizi öneririm.

Sizinde moda, güzellik ve alışveriş ile ilgili fikirleriniz varsa yorum yaparak bu içeriğe katkı sağlayabilirsiniz.

İyi bloglamalar dilerim.

 

 

Bir Cevap Yazın